Språk Språk Språk

«Conventus Nordkapp» på Nordkappmuseet

UtstillingNordkapp
Utstillingen «Conventus Nordkapp» kan ses på Nordkappmuseet fram til 1. juni. Det er elever ved Nordkapp maritime fagskole og videregående skole som står bak denne utstillingen som er del av et Comenius-samarbeid med elever fra Tyskland og Frankrike. Tema er nasjonalt mangfold og inkludering.

les mer...

Sommerutstilling "Nordlandreise" i Honningsvåg

polarfahrt-1925
Utstillingen "Nordlandreise" åpner på Nordkappmuseet 8. juni.

Dette er en tysk utstilling som har sitt utgangspunkt ved Sjøfartsmuseet i Kiel. Den er tilpasset til vandreutstilling og skal vises i Norge for første gang ved museet i Honningsvåg.

Utstillingen »Nordlandreise« setter fokus på oppdagelsen av Norge som reisemål for turister helt siden starten på 1800-tallet. Hva er det med reisemålet Norge som fascinerer tyske turister? Hvordan har turismen utviklet seg? Hvordan reiste man ?

Utstillingen og katalogen tegner et bilde av Norgesturismen frem til i dag ut i fra ulike perspektiver.

Les mer