Språk Språk Språk
Hovedside > Nordkappmuseet > Artikkel

Nyhetsbrev fra Fishernet

Nyhetsbrevet kan du lese ved å trykke på følgende link:

NYHETSBREVET

Det videre arbeidet i Fishernet

I overgangen april/ mai 2010 var det møte på Island om hvordan det videre arbeidet har gått med Fishernet. Sist de europeiske partnerne møttes var under konferansen i Honningsvåg 12 og 13 oktober 2009.

Lokalt har vårt enasjement syntes gjennom arrangeringen av Kystdagen spesielt, og ved etableringen av ett lokalt nettverk med samme målsetting om å bevisstgjøre og bevare kystkulturen vår. Det har vært en viktig målsetting for museene å knytte de kulturbaserte næringene nærmere vårt arbeid i Fishernet. Våre avdelinger i Museene for kystkultur og gjenreisning i Finnmark har startet opp arbeidet med ett kartleggingshefte: Kystsamfunn i endring, hvor denne gruppen av bedrifter er tiltenkt som mottakere av heftet. Hensikten her er å skape økt forståelse, gi inspirasjon til formidling og bevaring av hverdagens kystkulturminner.

Vi vil i samarbeid med våre europeiske partnere etablere ett nettverk bestående av ulike organisasjoner og institusjoner som har samme målsetting som Fishernet er tuftet på. Dersom det er noen som er interesserte i å være med i dette nettverket er det bare å ta kontakt med museet.

Kontaktpersoner:

Arvid Bye: arvid@nordkappmuseet.no

Anette G. Horn: anette@nordkappmuseet.no

 Nyhetsbrevet kan du lese ved å trykke på følgende link: NYHETSBREVET